top of page
  • תמונת הסופר/תגלעד מוספי

רוצים לטוס לתאילנד? כל הבירוקרטיה שחשוב לדאוג לה לפני הטיסה

מי טורקיז, חול לבן ורך, שייק קוקוס מרענן ובננה לוטי מפנקת – אין ספק שתאילנד הוא יעד מושך ואטרקטיבי במיוחד. מדובר בגן עדן אמיתי ובמחיר משתלם, אך יש כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם לפני שאתם ממריאים לפוקט או קוסמוי.

לצערנו, נגיף הקורונה עדיין כאן ומשגשג גם בתאילנד. בעקבות התפשטות וריאנט הדלתא ומבצע החיסונים האיטי במדינה, התחלואה בתאילנד עלתה לאחרונה משמעותית.


לפניכם התנאים הנדרשים לכניסה לתאילנד בזמן הקורונה:


למי מותר להיכנס לתאילנד?

הכניסה לתאילנד אפשרית לתיירים ישראלים שחוסנו נגד נגיף הקורונה לפחות 14 יום לפני הכניסה לתאילנד. קטינים מתחת לגיל 18 שמגיעים עם ההורים שלהם פטורים מחובת החיסון. יש להציג הוכחת חיסון רשמית ממשרד הבריאות או תו ירוק. שימו לב שעליכם להגיע ממדינות או אזורים מותרים בלבד (כמו ישראל) בהם שהיתם לפחות 21 יום לפני ההגעה לתאילנד.


רישום COE– אישור כניסה לתאילנד

עליכם להיכנס לאתר https://coethailand.mfa.go.th/ ולבצע הרשמה. יש למלא את הטופס המבוקש ולצרף את תמונת הדרכון שלכם בפורמט JPEG או PDF. לאחר הרישום, תקבלו מספר בן 6 ספרות שיגיע אליכם תוך שלושה ימים ממועד הרישום. במידה וצריכים עזרה יש לנו פתרון בשבילכם - השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


רכישת כרטיס טיסה והזמנת לילה במלון

לאחר שקיבלתם את אישור ה- COE, עליכם לרכוש כרטיס טיסה בתוך 15 יום. שימו לב שעליכם לדאוג גם לכרטיס חזור לישראל. בנוסף, יש לספק אישור תשלום על התוכנית Samui+ ואישור על הזמנת לינה במשך לפחות 14 יום במלון שמחזיק בתעודת "תו ירוק" (SHA+).


רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל כיסוי לקורונה

ביטוח נסיעות לחו"ל היה תמיד חשוב, אך כעת בעידן הקורונה הוא הכרחי במיוחד אם אתם רוצים לטוס לתאילנד. ממשלת תאילנד מחייבת את התיירים המגיעים אליה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל כיסוי לקורונה תוך 15 יום ממועד קבלת אישור ה-COE. שימו לב שהכיסוי לקורונה צריך להיות על סכום של לפחות 100 אלף דולר.


ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל כיסוי לקורונה יבטח אתכם במקרה שבו הטיסה שלכם לתאילנד התבטלה עקב הידבקות בנגיף, כניסה לבידוד, סגר שהוטל על ישראל או על תאילנד. בנוסף לכך, הביטוח יכסה את ההוצאות הרפואיות במקרה שבו תידבקו בנגיף הקורונה על אדמת תאילנד, ויממן אשפוז, פינוי באמבולנס, טיפול רפואי, תרופות, ניתוחים, מימון נסיעה של מלווה מישראל לתאילנד בה מאושפז המבוטח ועוד.
בדיקות קורונה

יש לערוך בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני הטיסה. הכניסה תותר רק למי שתוצאת הבדיקה שלו שלילית. בנוסף, עליכם להציג אישור תשלום על בדיקת קורונה שאותה תידרשו לעבור בתאילנד. לפי ההנחיה, כאשר נוחתים באי פוקט או בקו סמוי יש לעבור בדיקת קורונה בשדה התעופה מיד לאחר הנחיתה. אתם תידרשו להישאר בחדרכם במלון עד לקבלת תוצאות הבדיקה.


בידוד

שיטת הבידוד בתאילנד מכונה "ארגז החול". אם אתם מגיעים לפוקט, תוכלו להסתובב באופן חופשי באי אך לא תוכלו לצאת ממנו במשך 14 ימים. רק לאחר שתעברו בדיקה שלילית ביום ה-14, תוכלו לטוס לאזורים ואיים אחרים ברחבי תאילנד. שימו לב שלאחר ההגעה לפוקט תידרשו להוריד אפליקציית מעקב שתעקוב אחר המיקום שלכם במשך 14 ימים מההגעה לפוקט


אם אתם מגיעים לקוסמוי, עד היום השלישי מההגעה, יהיה עליכם להישאר בתחומי המלון. מהיום הרביעי ועד היום השביעי תוכלו לטייל באופן חופשי ברחבי האי. שבוע לאחר ההגעה לקוסמוי, תוכלו לעבור בדיקה נוספת שבמידה ותצא שלילית תאפשר לכם להגיע לאיים הסמוכים – קו טאו וקופנגן.


מהן ההנחיות לחזרה לישראל מתאילנד?

נכון להיום, תאילנד נחשבת למדינה כתומה, כלומר מדינה בסיכון. לפי ההנחיות המעודכנות של משרד הבריאות (03/09/2021), אנשים שחוסנו בחיסון שלישי, חלו בקורונה אשר מחלימים ע"י בדיקת PCR שבוצעה או תועדה בישראל ולא חלפו שישה חודשים מיום קבלת אישור ההחלמה. או התחסנו בפעם השנייה בחצי השנה האחרונה, יוכלו לחזור מתאילנד לישראל כאשר הם מחוייבים בבידוד של 24 שעות או עד לקבלת תוצאת PCR שלילית (המוקדם מבינהם).


כיצד סוכן הביטוח יעזור לכם?

אנו בסוכנות מוספי גלעד נשמח לסייע לכם ברכישת ביטוח נסיעות לתאילנד עם כיסוי לקורונה. אנו נערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות, תוך התאמה למצבכם הבריאותי, לאופי הנסיעה (האם היא כוללת למשל ספורט אתגרי) ולמשך הנסיעה המתוכננת. כך, אנו נשיג עבורכם את הביטוח המשתלם והאידיאלי ביותר עבורכם. טיסה נעימה!Comments


bottom of page